Artilane Pro Nedir?

Artilane Pro Hidrolize Sığır Kollajeni, Hiyaluronik asit, Likopen, Kuersetin, C vitamini, Magnezyum, Çinko ve Koenzim Q10 içeren Takviye Edici Gıda.
Bu takviye edici gıda, 12 yaş ve üzeri bireylerin kullanımı için uygundur.

 

Etken madde miktarları Miktar/30 ml
Hidrolize Kollajen (Sığır) 7,0 g
Hiyaluronik Asit 0,025 g
Domates Konsantresi 0,0075 g
Likopen 1,5 mg
Kuersetin 0,030 g
Koenzim Q10 0,10
C Vitamini 60 mg
Magnezyum 56,25 mg
Çinko 1,5 mg
Kullanım Önerisi:

Kullanmadan önce çalkalayınız.

Günde bir adet ampulün (30 ml) yarım su bardağına (150 ml) ilave edilerek tüketilmesi önerilir.

Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayınız.

 

Ürün formu nasıldır?

Tek kullanımlık ampül formundadır. Kolayca yanınızda taşınabilir.
Bir pakette 15 ampül bulunmaktadır.

Kollajen nedir?

Kollajen, kıkırdakta, kemiklerde ve ciltte doğal olarak bulunan çok önemli bir proteindir.

Eklemlerde kollajen
Eklemlerin tüm normal fonksiyonlarını sürdürebilmesi için gereklidir. Eklem kıkırdaklarının içinde ve kemiklerde bol miktarda kollajen bulunur. Zamanla vücudumuzdaki kollajen sentezi azaldığında, kıkırdak yıpranması hızlanabilir.

Ciltte kollajen
Kollajen bağ dokusunun varlığı, genç ve gergin cilt görünümü için şarttır.  Ağızdan kollajen takviyesi almak bu görünümün devam ettirilmesine yardımcı olur.  
Kollajen nedir?
Hidrolize Kollajen nedir?

Hidrolize Kollajen nedir?

Kollajen’in enzimatik hidroliz yöntemi ile peptidlerine ayrıştırılması sonucu elde edilen, kolay emilebilen formudur. Kollajen peptidleri olarak da adlandırılır. Kollajenin kendisi büyük bir molekül olduğundan, dokulara ulaşması ve istenen etkileri göstermesi için molekül boyutunun küçültülmesi gerekmektedir. Hidrolize edilme işlemi sayesinde moleküller istenen boyuta ulaşır.
Kollajen Kaynağımız Nedir?
Ürünlerimiz sadece helal sertifikalı sığır kollajeni içermektedir.
Hangi Tip Kollajen Kullanmalıyım?
Önemli olan, kollajenin kolay emilebilir şekilde hidrolize edilmiş olmasıdır. Hidrolize edilmiş kollajen (peptid formunda) vücudumuzda nerede hangi tip kollajen ihtiyacı var ise o bölgede, ilgili hücreler tarafından gerekli tiplere (Tip 1, 2, 3 vs.) dönüştürülür. Gıdalarla aldığımız kollajenin tipinden bağımsız olarak, üretici hücrelerimiz gereken tipte kollajen üretirler.

Hyaluronik Asit Nedir?

Eklemde Hyaluronik Asit
Eklem arası sıvısının ana bileşenidir. Bu molekül sayesinde eklem araları kaygan kalarak rahat hareket eder. Eklem kıkırdakları da iyi beslenerek uzun yıllar yıpranmadan sağlığını sürdürebilir.
Ciltte Hyaluronik Asit
Cilt içerisinde genç yaşlarda bol miktarda bulunan, ancak yaşa bağlı olarak azalan, nem tutucu, hacim verici bir bileşendir. Cildin nemli olmasını, genç görünmesini sağlar.
Hyaluronik Asit Nedir?
Magnezyum

Magnezyum

Yorgunluğun azaltılmasına yardımcı olan bir mineraldir. Normal enerji metabolizmasında rol almaktadır. İlaveten kemik ve kas fonksiyonlarının sürdürülmesinde görev alır.
Çinko
Vücudumuzda normal protein sentezine görev alan bir mineraldir. C vitamini ile beraber hücreleri oksidatif hasara karşı korur.
C Vitamini
Kıkırdak, kemik ve cilt sağlığı için gerekli olan kollajenin oluşumuna katkıda bulunan, aynı zamanda güçlü antioksidan olan bir vitamindir.
Koenzim Q10
Bu değerli koenzim, pek çok rahatsızlığın önlenmesine yardımcı olmasının yanı sıra, cilt güzelliğinde önemli bir yere sahiptir. Cildi genç tutmaya yardımcı olur. Ayrıca yorgunluğu azaltıcı etkisiyle bilinmektedir. Bu özelliğiyle de eklem hareketliği için değerlidir.

Likopen

Likopen: Likopen, olgun domates ve domates ürünlerinin karakteristik koyu kırmızı renginin nedeni olan bir doğal pigmenttir. Çok etkili bir antioksidandır. Serbest radikaller ile reaksiyona girer. Gıdalarla alındığında genel olarak dokuların yıpranmasını engelleyerek cilt güzelliğini korumaya ve eklem sağlığını sürdürmeye yardımcı olabilen bir besin öğesi olarak kabul edilmiştir.
 
Kuersetin
Kuersetin, birçok bitkinin kabuklarında yaygın olarak bulunan bir pigmenttir. Güçlü bir antioksidan olduğundan, gıdalarla alınması hücrelerin zarar görmesini ve yaşlanmasını engellemeye yardımcı olur.
Likopen
Saklama koşulları nedir?
Serin ve kuru yerde saklayınız.
Ürünün formu ve tadı nasıldır?
Bu takviye edici gıda 30ml’lik ampul içerisinde içime hazır sıvı formdadır. Ahududu aromasına sahiptir ve içimi kolaydır.
Kimler Kullanabilir?
12 yaş ve üzeri bireylerin kullanımı için uygundur.